KOLEM TÉTO SÉRIE JSEM CHODILA PO ŠPIČKÁCH

KOLEM TÉTO SÉRIE JSEM CHODILA PO ŠPIČKÁCH

Proč vlastně? A byla to chyba nebo naopak správné rozhodnutí? Romantika, tedy spíš erotika je jeden z mých velmi oblíbených žánrů. Na paty jí šlape detektivka spolu s thrillery. Ideální kniha? Kombinace tří uvedených. Znáte něco takového? Dost omáčky – Poslední recenze pro Palmknihy/Ereading v tomto roce je na světě!

Ambiciózní praktikantka. Perfekcionistický šéf. A pořádná spousta šikany.

Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný – a naprosto neodolatelný. Božský bastard.

Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní – naprosto nesnesitelné – stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout – nebo je rovnou poslat k čertu –, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.

Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

***

Christina Laurenová je pseudonymem dvou autorek, Christiny Hobbsové a Lauren Billingsové.  Hobbsová začala na svém erotickém románu pracovat v roce 2009 a pod názvem The Office zveřejnila první verzi na internetu, kde vzbudila obrovský zájem. Později ho společně s Billingsovou značně přepracovaly a upravily do knižní podoby s titulem Beautiful Bastard. V současné době se plánuje jeho filmová podoba.

 

Autor:  Christina Laurenová

Originální název: The Beautiful Bastard

Nakladatelství:  Jota (web)

Žánr: romantika – technická připomínka – tohle je erotika jako vyšitá – žádná obyčejná romantika – bacha na to!

Rok vydání: 2013, originál v roce 2013

Počet stran: 304, ebook ve formátu epub 243

Série: Božský bastard – díl první

Překlad: Naďa Funioková

 

Očekávání:

Nula, nula, puntík. Ne, doopravdy – duo autorek je hodně chválené, ale já své favority prostě mám, takže jsem si chtěla hlavně odpočinout a zaměstnat hlavu, která je plná kde čeho. Edit: Až později mi došlo, v polovině psaní recenze, že jsem od autorek četla knihu Vášnivý svůdník a tam jsem tedy spokojená dvakrát nebyla.

Skutečnost:

A bude se nadávat!

Nedělám si legraci – budu špačkovat! Ale bude to… DRBU SE NA HLAVĚ… fuška. Četli jste někdy knihu, u které jste se stále usmívali? Jsem na 40. straně a je to neskutečná zábava. Ano, nalijme si čistého vína (kdo by také byl špinavé) a buďme upřímní – KLIŠÉ to řve na 10 kilometrů daleko. Jenže stejně je to BOŽÍ. Název nekecá!

„…Měla jsem dvacet minut zpoždění. A jak už jsem dneska ráno zakusila na vlastní kůži, on zpoždění nesnáší. „Zpoždění“ bylo slovo, které se v Debiloidním slovníku Bennetta Ryana nenacházelo. Podobně jako „srdce“, „laskavost“, „soucit“, „pauza na oběd“ a „děkuji“.

Řekla bych, že toho Caps Looku bylo až až. Pojďme se na to podívat o něco střízlivěji. Božský bastard si na nic nehraje. Nemaže vám med kolem pusy, nebalamutí vás. Slibuje pořádnou porci šikany a erotiky. Obojího se vám dostane měrou vrchovatou.

Objeví se i pár nesmyslů… mají vaše prsty kotníky nebo spíš řádil překladatelský šotek?

„…Zarazil se a zadíval se na slečnu Millsovou, která svírala hranu stolu tak pevně, až jí zbělaly kotníky prstů…“

Jinak je to klasický scénář tohoto žánru. Přiznejme si však, že to čteme rády – zejména ženy, proto ypsilon. Někdy je ona do očí bijící předvídatelnost neskutečně osvobozující a uklidňující. Zvlášť pokud se třeba nacházíte na důležité křižovatce a potřebujete se odpoutat a jakýmkoli povoleným a dostupným způsobem vypnout v rámci zachování zdravého rozumu.

Proč tedy budu nadávat? Pominu-li ony zmiňované kotníky? Protože jsem si naběhla! Říkám si, že už svých cca pět až šest oblíbených autorů v tomto žánru mám a další rozhodně nepotřebuji. Jenže ejhle – je tu další!

„…Jenže on nebyl zranitelný. Byl to ten největší kretén na téhle planetě a já tady před ním klečím na kolenou. Tak do teda do prdele rozhodně ne…“

Bastardovi nemůžu upřít čtivost. Rozmanitost. Dobré dialogy. Humor. Fórky. Chemii mezi postavami i vyvážené erotické scény čili ani moc detailů a rozpitvávání, ani málo. Ideální rovnováha tedy pro můj vkus. Vím, že bych se měla rozepsat o něco podrobněji, jenže podle mě nic takového není potřeba. Jsem zvědavá na osudy dalších postav v následujících dílech, plus jak si autorky udrží nastavenou laťku.

Shrnu-li celou recenzi, pak Božský bastard je učebnicová ukázka dobré erotické literatury. Mějme však na paměti, že stejně jako u milionkrát probíraných Odstínů – tisíc lidí, tisíc chutí. Že já tu pěji chválu ještě neznamená, že vás kniha nadchne stejně. Osobně jsem dostala přesně to, co jsem potřebovala a co od daného žánru očekávám. Navíc úsměvné momenty, vtipné slovní přestřelky a prima erotické scény. Shrnuto podtrženo krásná a zasloužená čtyřka.

Jinak pro zajímavost další nebo doposud oblíbení autoři v oblasti erotiky: Sylvia Day, Sylvain Reynard, Julia Quinn (spíš romantika), Elle Kennedy, Mia Sheridan, Jasinda Wilder, Diana Palmer (spíš romantika), Laurelin Paige, Whitney G. a snad jsem na nikoho nezapomněla.

Za zaslání recenzní eknihy mnohokrát děkuji eshopům Palmknihy – eReading

Knihu si můžete zakoupit zde:

Autorem recenze je Kateřina Dušáková (Vendi)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *