Jana Vavrečková

Jana Vavrečková

Kdo vlastně jsem? Jana –  knihomolka srdcem i duší, vášnivá hráčka Call of Duty. Milovnice turistiky, přátel a rodiny.

Ráda vás přivítám na svém blogu:

Recenze od Jany najdete zde

Jana v pěti bodech

Jaká je moje nejoblíbenější kniha?
Na tuto otázku je velice těžké odpovědět. Vyloženě nejoblíbenější knihu asi nemám, ale ráda se vracím například ke knize Mesiáš od Borise Starlinga nebo ke knihám o Harry Potterovi. V poslední době mě také zaujala série Měsíčních kronik, které jsem si zamilovala na první přečtení, bohužel jsem se ale ještě nedostala k poslednímu dílu.

Kolik knih přečtu za rok?
Myslím si o sobě, že jsem celkem pomalý čtenář a kdybych netrávila čas u počítače nebo televize, tak by výsledné číslo vypadalo trochu jinak, nicméně ročně přečtu průměrně kolem osmdesátky knih.

Dočtu každou knihu, kterou otevřu?
Snažím se dočítat všechny knihy, které vezmu do ruky. Přiznávám, že se někdy docela trápím a jsem schopná u knihy, která mě nebaví přečíst třeba tři další. Přeskakování odstavců nebo celých stránek u mě nehrozí, připadala bych si pak vůči sobě provinile. Rozhodně přemýšlím nad tím, jakou knihu začnu číst, abych se nedostala do stádia nechuti, jenže i mistr tesař se bohužel někdy utne.

Proč jsem se stala recenzentem?
Já jsem celkově nováčkem ve čtení knih, více jsem začala číst teprve před pár lety. S kamarádkou o knihách mluvíme pořád, jak se nám líbily nebo nelíbily. Právě na její naléhání jsem si zkusila založit blog, kde jsem se snažila psát recenze. Přiznávám, že když si otevřu jednu z prvních „recenzí,“ tak se jen pousměji, neboť se jedná spíše o takové lepší komentáře, ale baví mě pozorovat sama na sobě, jak se zlepšuji, a co je hlavní, mám radost, že mé články někdo čte a že mohu inspirovat další čtenáře k výběru knih.

Co chci jednou dělat?
Hm…, tato otázka je poměrně záludná. Chtěla bych objevovat krásy naší země a dál psát recenze, které budou inspirovat další čtenáře k výběru svých knih.