Barbara Woodová – Vzdálená řeka

Barbara Woodová – Vzdálená řeka

Barbara Woodová je opravdový mistr ve vyprávění příběhů. Dokáže čtenáře vtáhnout do děje a každou kapitolu prožít společně s hrdiny románu. Tajně doufáte, že vše dobře dopadne, ale děj se stále víc zamotává. Tak je to i v její nejnovější knize Vzdálená řeka.

Schallerovi a Newmanovi jsou odvěkými nepřáteli. Když se na pozemku Schallerových najde lidská kostra, je zřejmé, že se jedná o oběť odporného zločinu. Nenávist mezi rodinami vzplane mohutným plamenem a na denní světlo se vynoří děsivá tajemství, kterým by bylo lépe ve věčné tmě.

Název: Vzdálená řeka Autor: Barbara Woodová Počet stran: 448 Nakladatelství: Alpress – Rok vydání: 2018 – Moje hodnocení: 5/5

Zpočátku se vše jeví jako idylický příběh, ale opravdu jenom na začátku. Děj románu začíná v roce 1912 v Německu, kdy se Wilhelm Schaller seznamuje s mladinkou půvabnou Clarou, dcerou lékárníka. Mají na namlouvání málo času, protože Wilhelm se stěhuje za otcem do Kalifornie. Čeká už jenom na mladšího bratra Johanna, až dokončí studium na vysoké škole. Clara má dobrodružnou povahu a dokáže se rychle rozhodnout, že pojede do Ameriky jako Wilhelmova žena.

Wilhelmův otec zatím kupuje ranč u řeky Largo v Kalifornii, kde plánuje pěstovat vinnou révu. Muži na farmě velmi těžce pracují na osázení vinohradu a na Claře je vedení domácnosti, starost o zvířata a zahrádku. Clara je silná žena a po počátečních útrapách postupně sama zvládá všechny povinnosti. Velmi si oblíbí všechny tři muže, manžela Wilhelma, švagra Johanna, otce Jakoba. Ale mezi bratry vzrůstá rivalita. Wilhelm žárlí na Johanna, že je studovaný, že mu otec více naslouchá, dokonce mu dal půdu, kde si může sám rozhodovat, co a jak bude pěstovat a podezřívá ho i ze vztahu ke Claře. Dojde mezi nimi k potyčce, mezi niž vstoupí otec, aby syny uklidnil. Jenomže uklouzne a vážně si poran& iacute; hlavu a těsně před smrtí učiní přiznání, které navždy rozdělí oba bratry tak, že se až do smrti budou nenávidět.

V ději se prolíná minulost se současností. Současný děj začíná záhadou, když je ve vinném sklípku Schallerových nalezena mrtvola s prostřelenou lebkou. Kdo to je a jak dlouho tam leží? To se postupně odkrývá pátráním v minulosti.

Kniha je mistrně napsaná, vypráví příběh několika generací. Čtení jsem si velmi užívala.

Za recenzní výtisk děkuji eshopům Palmknihy – eReading. eknihy kooupíte zde:

 

One thought on “Barbara Woodová – Vzdálená řeka

  1. Skvělá rodinná sága. Příběh začíná první generací německých přistěhovalců do Ameriky Kalifornie, kde začínají pěstovat vinnou révu. A pokračuje dalšími generacemi jejich dětmi a vnoučaty. Příběh je velice poutavý , napínavý, plný zvratů , ale je i dojemný a velice silný. Od knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Postavy jsou velice uvěřitelné zažívají velice těžký život. Postavy Clary a Johana a jejich zakázaná láska , která se nese celou knížkou je velice dojemná a krásná. Barbara Woodová je pro mě autorka, která mě ještě nikdy nezklamala. Tato knížka je skvělá a já ji můžu jen doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *