Anastasja Višťalová

Anastasja Višťalová

Ahoj, jmenuji se Anastasja a jsem (občas) trochu střeštilá dvaadvacetiletá studentka Univerzity Karlovy v Praze. Již v útlém věku jsem propadla lásce ke knihám. ☺ Mezi mé oblíbené žánry patří Společenské romány a Fantasy, ovšem nepohrdnu ani dobrou knihou z Young adult žánru.

Kromě čtení také miluji zvířata, doma máme tři psy. Mým velkým koníčkem je jízda na koni, které se už „pár let“ věnuji profesionálně.

Ačkoliv už dávno nejsem „malá holka“ pořád ještě mám ráda filmy z dílny Walt Disney, mezi ty „nejlepší“ patří jednoznačně Ratatouille..♥  Jo a kdybyste to náhodou netušili, jsem hrozný Potterhead, takže Harry je mojí srdečný záležitostí. ♥ V poslední době jsem také propadla Funko Pop závislosti…

S Palmknihami a eReadingem spolupracuji od prosince 2015.

Neváhejte navštívit můj blog:

 

 

Anastasja v pěti bodech

Jaká je moje nejoblíbenější kniha?
Mou nejoblíbenější knihou (vlastně sérií… 🙂 je Harry Potter z pera J.K. Rowlingové. Ovšem hodně mě oslovila třeba i Jojo Moeysová nebo Chris Colfer a jeho kouzelná „Země příběhů“.

Kolik knih přečtu za rok?
Minulý rok jsem přečetla 69. knih, letos bych jich chtěla stihnout o pár více (konkrétně kolem 80). Sama jsem, ale zvědavá, jestli se mi to povede!

Dočtu každou knihu, kterou otevřu?
Zpravidla ano, nerada nechávám rozečtené knihy. Když po nějaké knížce sáhnu, většinou je to, protože mě nějakým způsobem prvotně oslovila (ať již anotací, obálkou nebo hodnocením ostatních čtenářů) snažím se ji dočíst až do konce (jsem strašně zvědavá, jak to celé dopadne a nerada nechávám neuzavřené konce). Jen málo kdy, jsem knihu odložila uprostřed čtení, ale netvrdím, že se to nikdy nestalo. Pokud je příběh extrémně nudný a já se k jeho přečtení nemůžu vůbec donutit, tak ho nechám být. Přeci jen, čtení je zábava, takže bych si ho měla v první řadě užít… 🙂

Proč jsem se stala recenzentem?
Být recenzentem je krásný koníček, protože se mohu o svou vášeň ke knihám podělit se širokým okruhem internetového světa. Přivést ke čtení někoho, kdo ještě stále váhá, zda se ponořit do knižního dobrodružství nebo raději sedět u televize. A hlavně podělit se o svůj názor s ostatními a třeba i doporučit příběh, po kterém by ten, či onen čtenář mnohdy sám ani nesáhl, protože si není jistý, zda je to přesně jeho parketa, nebo ne.

Co chci jednou dělat?
Jednou bych se chtěla naplno věnovala právu, které také studuji. Nicméně knihy budou vždy součástí mého života, a tak bych ve svém volném čase i nadále velice ráda psala recenze a třeba přivedla ke čtení i nějaké nové tváře. Přeci jen, ten, kdo čte prožije více životů a nezapomenutelných chvil, než kdokoliv jiný! 🙂