Lisa Jackson – Lži, samé lži

Lisa Jackson – Lži, samé lži

Teprve ve smrti si bývalá královna krásy jménem Didi užívá velkolepou pozornost médií, po které celý život toužila. Před dvaceti lety pracovala v lasvegaském klubu jako dvojnice Marilyn Monroe a vír nočního života jí ponechával jen velmi málo času na výchovu dcery Remmi. Nyní někdo vydal její neautorizovaný životopis a ona vzápětí vyskočila z okna. Policie to považuje za jasnou sebevraždu, nebo snad o zoufalý pokus o upoutání pozornosti, který tragicky nevyšel.

Remmi však ví, že pravda není tak jednoduchá. Mrtvola na chodníku sice vypadala jako Didi, měla také její šaty a paruku – ale nebyla to ona. Jestliže však mrtvá žena není Didi, kdo ležel v kaluži krve na chodníku? A jaká je mezi oběma ženami spojitost?

Remmi je rozhodnuta přijít věci na kloub a společně s policejní vyšetřovatelkou a svým idolem z dětství postupně odhaluje temná zákoutí historie vlastní rodiny. Zdá se, že bezcitné ambice a pokřivené lži by mohly někoho znovu dohnat k vraždě…

Název: Lži, samé lži – Autor: Lisa Jackson – Počet stran: 439 – Nakladatelství: Domino – Rok vydání: 2018 – Moje hodnocení: 5/5 

Didi, žena, která by se ráda stala slavnou, ale nějak se jí to nedaří a tak se alespoň za slavné lidi převléká – její nejúspěšnější kostým je Marylin Monroe. Remmi je její dcerka, o které se dozvíme nejvíc – setkáme se s ní nejprve v patnácti letech a později po dvaceti letech znovu. Remmi, která dvacet let hledá svoji matku a své sourozence – bratra a sestřičku, stále věří, že žijí, že se s nimi shledá.

„San Francisco“

Teď

Ne!Ne!Ne!

Tlačila se narůstajícím davem za policejní páskou nataženou přes celou šířku ulice. Zastínila si oči dlaní a snažila se přes houstnoucí mlhu zahlédnout okenní římsu vysokého hotelu Montmort Tower. „Panebože.“ Remmi mžourala nahoru skrz mlhu až někam do dvacátého patra, kde se v okně s vlajícími bílými záclonami nejistě kymácela žena obrácená ven z pokoje, jako by se chystala ke skoku.

To snad není možné!

To prostě není pravda!

Ne, když je Remmi tak blízko… tak zatraceně blízko. Prosím, ne!“

Tato detektivka je trochu jiná než knihy od stejné autorky. V některých si ráda potrpí na velmi detailně popsané okamžiky se sexem. V Horké krvi nás například zavede do prostředí rozhlasové stanice a skoro až hororových, strašidelných okamžiků. Často se v jejích dílech vyskytují nějak slavní lidé. Se sexem se tady setkáme, ale jen zdrženlivě, okrajově, žádné detailní popisy sexuálních scén.

Obdivuji hlavní hrdinku Remmi – inteligentní dívku, která už v patnácti měla o životě docela jasno. Svým postojem zaujala nejen mne, ale i Noaha a tento zájem mu vydržel celých dvacet let až do dalšího setkání. Pomalu se dovídáme, co zažívala Remmi celých dvacet let, kdy ji její matka opustila a ona sama se musela porvat se životem a dokázala to opravdu skvěle. Získala důvěru staré invalidní paní a nejen s důvěrou tím získala i střechu nad hlavou a také zajímavé zaměstnání.

Také Ned a Trudie se mi líbili, jen škoda, že se s nimi setkáme jen krátce:

„S Trudií si začal až po rozvodu… Od té doby, co Trudie vyměnila těsné šaty za ještě těsnější džíny, namísto blýskavých šperků už nosila jen jednoduchý zlatý kroužek a rozhodla se pro příjemnější medovější barvu vlasů namísto téměř bílé platinové blond, kterou nosila v Las Vegas… .A on ji miloval.“

Celý příběh vypráví o lidech, kteří se chtějí nějak zbavit pout do kterých se narodili. Ne všichni ale dovedou s vloženým potenciálem naložit jako Remmi nebo Noah. Remmi bych moc přála, aby se jí podařilo navázat vztah se svými sourozenci…

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji eshopům Palmknihy – eReading. E-knihu koupíte zde:

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *