Detektivní případy z tajemného světa amišů

Detektivní případy z tajemného světa amišů

Ospalé městečko Painters Mill v Ohiu narušila před šestnácti lety série brutálních vražd. Jednou z obětí mohla být i mladá amišská dívka Kate Burkholderová, která však surový útok naštěstí přežila. Jí i její rodině ale z tohoto dne zůstalo jako cejch temné tajemství, které si s sebou nesou dodnes. Všichni věřili, že zlo je navěky pohřbeno. O to děsivější je představa, že se vrah po letech vrátil.

„Tu se náhle ďábel objevil neb jméno mu dáš a on je tu a plný sil.“

                                                                                                   Matthew Prior, Hans Carvel“

 Název: Slib mlčení – Autor: Linda Castillo – Počet stran: 384 – Nakladatelství: Moba – Rok vydání: 2014 – Moje hodnocení: 5/5

Slib mlčení je první kniha, kterou jsem od této autorky četla.  A hned zaujala… Mám ráda detektivky i thrillery, někdy snad bych i „unesla“ méně detailů při popisování hrůz a utrpení obětí, ale ono to tam asi patří, stejně to nakonec přečtu, i když někdy, to musím přiznat, mi tluče srdce jako zvon.

Rozhodně je poutavě vylíčená šéfka místní policie Kate Burkholderová, která pochází z komunity amišů. To je prostředí, které moc neznám a mrzí mne, že autorka se víc nevěnovala jejich zvykům, víře a tak. Kate v mládí hodně zasáhlo, když byla jako čtrnáctiletá dívka znásilněna. Tato příhoda ji tak zasáhla, že se rozhodla opustit své rodné prostředí a přestala se stýkat se svými sourozenci. Myslím si, že tento fakt ji ublížil víc než samotný akt znásilnění. Je ale sama k sobě velmi tvrdá a tak si nějaké vzpomínky moc nepřipouští, hodně emocí v sobě potlačuje. Její kolegové a podřízení ji ale obdivují, mají ji moc rádi a vlastně vztahy a oddanost jejich kolegů jí nejvíc pomůže, když to potřebuje – zachrání jí to život.

Malé městečko Painters Mill v Ohiu se ničím neliší od velkých měst. I tady vládne řevnivost, závist a korupce. Celou atmosféru ještě umocňuje počasí – vlastně po celou dobu pátrání silně sněží a mrzne. Sníh by mohl pomáhat vyšetřovatelům, ale bohužel všechny stopy jsou velmi rychle zaváty.

Pro mne byla velmi zajímavá postava Johna Tomasettiho. John, který byl vyslán, aby pomohl s vyšetřováním, má za úkol vytvořit profil zločince. John, který už rezignoval na život, v práci ho nikdo nebere vážně, tady najednou v sobě objeví skrytou sílu. Je tak dobrý policajt, že jako jediný začne přemýšlet, co mu Kate zamlčuje. Sleduje ji a objeví její tajemství, ale to je vlastně sblíží. Kate najednou má někoho, komu se dokáže svěřit.

Myslím si, že tahle knížka by si zasloužila víc jak 380 stránek. Někdy mám pocit, že děj je zbytečně natahován, jen aby byly stránky. U Slibu mlčení, jsem měla pocit přesně opačný…

Vím, že podle knihy byl natočen film, ale mám bohužel dost špatnou zkušenost – když je kniha dobrá, film se jí nevyrovná. Ale pokud budu mít příležitost na film se podívám, moc by mne zajímalo, jak si režisér představuje hlavní osoby – Kate, Johna, vraha a jak se popral s počasím…

Autorku si určitě zapisuji a pátrám po dalších dílech…

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji eshopům Palmknihy – eReading. E-knihy koupíte zde:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *