NA HVĚZDY, KTERÉ NASLOUCHAJÍ A NA SNY, KTERÉ SE PLNÍ! DVŮR MRAZU A HVĚZD

NA HVĚZDY, KTERÉ NASLOUCHAJÍ A NA SNY, KTERÉ SE PLNÍ! DVŮR MRAZU A HVĚZD

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží.
Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se toti
ž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.

Autor: Sarah J. Maas

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Počet stran: 224

Rok vydání: 2018

Ach jo!! Tenhle svět mě vždycky naprosto dostane a nikdy neomrzí! Autorka opět dokázala, že je výjimečnou spisovatelkou a že její knihy jsou symbolem kvalitní literatury. Neskutečně moc jsem se těšila, až se opět vrátím do světa Dvoru trnů a růží a opět se setkám se svými snad nejoblíbenějšími knižními postavami Feyre, Rhysandem, Cassianem, Azrielem, Mor a Amren. Tyto postavy jsou pro mě prostě jedinečné a čtení o jejich životech a příhodách mě naplňuje krásným klidem. Jako bych se setkala po delší době se svojí druhou rodinou. Takový mám při čtení této knižní série pocit.

Tato knížka je čtvrtým pokračováním série Dvoru trnů a růží a přesněji se jedná o novelu. Kratší doplňující knížku, která má přinést odpovědi na otázky, na které se už po dočtení Dvoru křídel a zmaru všichni třeseme. Proto bychom měli do čtení jít připraveni na to, že se zde akcí a bojů nedočkáme. Tato novela má jeden jediný úkol – zaměřit se na vzájemné vztahy našich hrdinů, které jsou komplikovanější, než jsme si původně mysleli, a na spoušť (ať už psychickou či fyzickou), kterou po sobě válka s Hybernem zanechala.

Hlavní šestičlenná skupina přátel se snaží vzkřísit město Velaris a pomáhat rodinám, které na to doplatili nejvíce. Během pomáhání Feyre a ostatní procházejí určitou změnou v sobě samých a uvědomují si, jaké měli štěstí, že žijí a také pochopí, na čem v jejich životech opravdu záleží. Sarah však nezůstane jen u vztahů. Zaměří se také na vzpoury a nepokoje a zavítáme i k Tamlinovi do Jarního dvora.

Musím přiznat, že celá tato série je snad jediná, u které mě straaašně moc baví jejich politikaření!Autorka to dokáže čtenáři velmi zajímavě podat, a tak jsem se na každé jejich pletichaření vždy těšila. Kniha byla velmi zábavná a vtipná, opět jsem se – pozor – při každé kapitole smála na celé kolo. Ano, tito tři Illyrijci mají prostě dokonalý smysl pro humor.

Ještě bych ráda dodala, proč jsou mým nejoblíbenějším knižním párem právě Feyre s Rhysandem – kvůli jejich krásné a čisté lásce.

Díky Sarah jsme svědky výjimečné lásky. Oba dva si nejen v tomto díle přísahají nehynoucí lásku. Říkají si, proč milují toho druhého, vzpomínají na svoje první setkání, jeden pro druhého by zemřeli a když zrovna nejsou spolu, tak pořád myslí na toho druhého. V Dvoru mrazu a hvězd se o tom můžeme přesvědčit u Feyre, která se neustále v myšlenkách vrací k válce a k situaci, kdy na tom byl Rhysand opravdu velmi špatně. Nic víc k tomu dodat nemůžu, snad jen to, že Sarah krásně vyobrazila jejich lásku a silné pouto, které mezi sebou mají.

PS: Já prostě miluju, když spolu Feyre s Rhysandem tajně mluví prostřednictvím jejich duševního pouta. A jak Sarah dokáže vždycky tak nádherně popisovat jejich illyrijská křídla? Ach jo!

Ukázka:

Miluju tě, řekla jsem mu v duchu.

Jak bys mě mohla nemilovat? Než jsem ho stihla šťouchnout loktem, Rhys mi dal další rychlý polibek, po němž jsme oba byli bez dechu. Na hvězdy, které naslouchají, Feyre.

Pohladila jsem ho po tváři, abych mu setřela poslední slzy. Zabočili jsme do ulice, která vedla k nám domů. K naší budoucnosti a ke všemu, co nás v ní čekalo.

Na sny, které se plní, Rhysi.

hvězdy2.png

HODNOCENÍ: 10/10!!!!!!

Knihu si můžete zakoupit zde:

Autorem recenze je Petra Heřmanská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *