Boj o život v džungli začíná …

Boj o život v džungli začíná …

Recenzovaná kniha:

Recenzent:
Hodnocení:
5
On 5.6.2018
Last modified:5.6.2018

Souhrn:

Příběh psaný životem a z kterého vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Rak by se dal popsat zážitek Yossiho, muže, který ztroskotal v džungli, sáhl si na naprosté dno a „objevil sebe sama“. Pojďme se do tajuplné a zrádné džungle vydat s ním!

Autor: Yossi Ghinsberg

Nakladatelství: Jota

Žánr: Dobrodružné, Bibliografie a memoáry

Rok vydání: 2009

Počet stran: 286

Dokázali jste si sami někdy představit, že byste se vydali do doposud neprobádané džungle? Jen s pár věcmi a partou přátel? Tak začíná i příběh Yossiho, Kevina, Marcuse a záhadného Karla, který se má stát jejich průvodcem džunglí. Zatím nikdo z nich netuší, na jakou děsivou jízdu se vydávají.

Příběhů podle skutečné události jsem četla či viděla velmi málo, ale zatím můžu říct, že Ztracen v džungli se stal mým nejoblíbenějším a taky velmi děsivým. Obdivuji lidi, kteří se takhle na vlastní pěst vydají do naprostého neznáma. Vždy obdivuji poutavé fotografie u National Geographic z džungle a tak. Miluji jejich prohlížení, ale sama jkstě vím, že bych se zřejmě nikdy takhle sama nevydala nikam do džungle.

Příběh Yossiho a jeho přátel jsem prvně viděla v kině. Bylo to spontánní rozhodnutí na film jít, a navíc tam hraje Daniel Radcliffe, jeden z mých nejoblíbenějších herců. No a po shlédnutí filmu jsem zatoužila si přečíst jeho knihu. A když se ke mě dostala ve formě ebooku, skákala jsem 3 (dobře no, tak půl :D) metry vysoko.

Životní příběh plný napětí, boje o život a hledání cesty se vryje každému do srdce. Každá strana knihy ve mě vyvolávala strach o jeho život a netrpělivě jsem čekala, jestli se z džungle nakonec dostane. Samozřejmě, bylo jasné, že dostane, jinak by nemohl tu knihu napsat. Ale asi víte, co tím myslím.

Yossi se při sjíždění řeky na voru s Kevinem, kdy se Karl a Marcus vydají pěšky na místo určení, ztratí ve vlnách řeky, která ho nakonec zanese hluboko do džungle. Tímto okamžikem začíná skutečný boj o přežití. Yossiho provázejí problémy s jídlem, bolesti, strach o vlastní život, a také tajemná dívka, která se zjevuje a zase zmizí.

Pokud toužíte po dobrodružství, ale nechcete se za ním sami vydávat, určitě po knize sáhněte. Nenajdete v ní jen poutavý příběh, ale i poučení, jak by si člověk měl vážit sebe a ostatních.

Knihu můžete zakoupit zde: 

 

Autorkou recenze je: 

    Hodnocení
    5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *