Knižní novinky pro romantické duše

Knižní novinky pro romantické duše

Zdravím,

věřím, že peněženky mnohých z nás momentálně pláčou.Nastává totiž předprázdninové období, kdy nakladatelé vydávají před (častou) prázdninovou pauzou jako o život. Nebudu lhát, moje peněženka trpí stejně. Každopádně tohle všechno znamená krom jiného i to, že Knižních novinek bude více, protože kam se do edičního plánu podívám, tam mám pocit, že nás chtějí nakladatelství zruinovat. Ještě než se v dalších dílech dostaneme do ostrých vod, na začátek by to chtělo nějakou romantiku…možná pohádku, nemyslíte?

Jste fanoušci / fanynky young adult lovestory? A obzvlášť re-tellingů Krásky a zvířete, kterými se to v knižním světě jen rojí (viz. Dvůr trnů a růží, Na lovu, atd.)? Tak to zbystřete!
Není to tak dlouho, co se nakladatelství CooBoo právě s romantickým re-tellingem této světoznámé pohádky znovu vytasilo. Tentokrát nám ale slibuje pořádně romantickou jízdu. Fantasy by mělo jít do pozadí a především čtenářky milující lovestory by se měly při čtení rozpouštět blahem.

Krutá krása je prvním dílem YA spíše romantické než fantasy série mladé autorky. Jak už zde padlo, v této sérii byla inspirací pohádka Kráska a zvíře. Zároveň se autorka má více soustředit na vztah a lásku než na fantasy svět a spletité zápletky. Minimálně jedna zde být ale musí a tím může být například fakt, že hlavní hrdinka – Nyx – byla od malička zaslíbená krutému vládci království. Zároveň byla od narození odhodlaná ho zabít. A to hned při první možné příležitosti.

Když ale přijede, odhodlaná ukončit jeho život i jeho krutovládu trvající přes devět set let , osud ji překazí jedním pohledem veškeré krvelačné plány. Už od tohoto okamžiku začíná k jejímu nastávajícímu pociťovat i něco jiného než nenávist a po společně strávených okamžicích, které dokazují zmírnění jejího vraždícího pudu, zjišťuje, že není takový, za jakého ho jeho země má. Rozhoduje se mezi vzkvétající láskou, řečmi rodiny a vraždou nebo mezi plánem a osudem?

Nevím jak vy, ale pro mě, jednu z romantických duší, je toto naprostá povinnost. Romantiky s lehkým nádechem převyprávění klasického příběhu pro děti i dospěle a se špetkou fantasy – velice slibná kombinace.

Láká vás Krutá krása? E-knihu si můžete pořídit jak u eReadingu (zde), tak u Palmknih (zde) ♥

 

Co vy a romantické knihy? Četli jste již Krutou krásu? Jaký je váš názor?

Mějte se krásně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *