KONEČNĚ OBAL BEZ NAHÁČE

KONEČNĚ OBAL BEZ NAHÁČE

Romantický příběh plný touhy a vášně, ve kterém není nouze o zvraty a napětí.

Hudson Rutherford je sexy chlap, a je si toho moc dobře vědom. Je arogantní, bohatý a vždycky dostane všechno, co chce. Právě teď potřebuje snoubenku. Rodiče ho nutí, aby si vzal rozmazlenou dědičku hotelového impéria a jeho hédonistický život playboye je v ohrožení. Jediný způsob, jak může situaci zvrátit, je předstírat, že je opravdu nefalšovaně a hluboce zamilovaný… do Mari, své třetí letošní osobní asistentky. Jenže ta s ním nevydrží ani pracovat a chce dát výpověď. Chystá se ho důrazně poslat do háje, ale on se usměje a podá jí papírek, na kterém je neuvěřitelné množství nul.

 

Autor: Winter Renshawová

Nakladatelství: Beta – Dobrovský

Žánr: román pro ženy

Rok vydání: 2018 (Originál: 2017)

Počet stran: 256

Očekávání:

Jde o romantiku/erotiku – tady je avizovaná hlavně ta první zmiňovaná, čili oddech. Především. Nic extra světoborného, ale zároveň nic, u čeho budu mít nutkání třískat hlavou o zeď za svou vlastní blbost. Skromné, což?

Skutečnost:

Neumím popsat tu úlevu, když jsem se začetla prakticky od prvního odstavce a už na druhé straně jsme se smála jak malá. Mari a Hudson jsou jako nebe a dudy a jejich střety jsou balzám! Opravdu jsem si čtení užívala. Sice člověk čuje, kam vše směřuje, protože tyhle knihy zpravidla bývají na jedno brdo, ale většinou se objeví nějaký náznak, že dojde ke zvratu nebo k obratu. I tady je to tak.

Děj přímo sviští a ubíhá. Dokonalost. Cca do dvou sté stránky. Pak se to začne řítit přímo a rovnou do nenávratna. Maličko přeháním. Ale popořadě. Očekávat duchaplnost či velkou originalitu nelze, leč i přesto si autorka vedla velice dobře. Skoro to vypadalo na čtyři kachničky a pak přišel zlom, kdy jsem znovu chtěla svou hlavou mlátit o cokoli tvrdého v dosahu. Ještě štěstí, že jsem tvrdá lví palice.

„…“Potřebuju s tebou něco probrat. Okamžitě.“

Úzkostí mi ztuhla čelist. Věděla jsem, že bych se tím parchantem neměla nechávat takhle stresovat, ale se šéfem přímo z pekla to není tak jednoduché. Kvůli lidem, jako je on, vynalezli alkohol…“

Od jistého momentu, který nemohu zmínit, pokud nechci spoilerovat, to jde od desíti k pěti. Tenhle zvrat, potažmo závěr, je tak nablbý, že si v ničem nezadá s některými Harlekýnkami. Ano, mezi těmi se občas najdou dobré kousky, pak průměrnější a sem tam něco otřesného. Tak přesně takových bylo závěrečných přibližně padesát stran, kdy jsem skřípala zuby o sebe pro nevyužitou šanci a potenciál.

Zaprvé by si kniha zasloužila minimálně o padesát stran více a podstatně děj víc do hloubky propracovat. Našlápnuto měl takřka exkluzivně. A pak by to chtělo zjistit, co si autorka kousek před koncem dala do pití, protože tohle je tak pitomé (a to jsem slušná), že by jeden do něčeho kopnul. Možná jsem přehnaně náročná, ale bytostně nesnáším, když se taková věc stane. Copak autoři neví, že konec knihy je koruna? Třešinka na dortu? Chvíli jsem očekávala, že nebude happy end vůbec, ale žánr něco podobného vylučoval, proto jsem věřila v nějaký obrat, další zvrat a ono ne… za tři hvězdy a to jsem štědrá, přestože jsem vytočená!

Teď nebude číst ten, kdo uvažuje o přečtení knihy, protože to vezmu konkrétněji: Dialogy mezi hlavními postavami, jejich minulost, postupné sbližování i romantická linka neměli chybičku. Ani odhalení, kdo další osudově zasáhne do děje, ještě nenaznačovalo průser. Jenže pak přišel zlom a ústřední dvojice se nám ne změnila, i když taky, ale rozrostla a to působilo tak násilně a nepřirozeně, že to zabilo veškerý dobrý pocit z příběhu a knihy samotné. Konec jakéhosi vyzrazení děje.

Opravdu za tři  a budu pokračovat v hledání ideálního romanticko erotického románu, který si laťku nasazenou vysoko udrží. Ano, mám oblíbence – S. Day, S. Reynard, J. Quinn – ti vedou. Stejně jako v detektivkách/thrillerech Ch. Carter, L. Castillo nebo R. Bryndza. Ale nemůže uškodit mít těch želízek v ohni povícero, což?

 

 

Za zaslání recenzní eknihy mnohokrát děkuji eshopům Palmknihy – eReading

Knihu si můžete zakoupit zde:

Autorem recenze je Kateřina D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *