Pandořina hvězda – Bariéra – vleklá space opera?

Pandořina hvězda – Bariéra – vleklá space opera?

Recenzovaná kniha:

Recenzent:
Hodnocení:
2
On 3.12.2018
Last modified:3.12.2018

Souhrn:

První díl série Sága Společenství představuje svět budoucnosti, ve kterém lidé expandují do vesmíru. Čím hlouběji do kosmu ovšem pronikají, tím více hrozí moment, že narazí na nepřátelskou mimozemskou rasu.

Název: Pandořina hvězda – Bariéra Autor: Peter F. Hamilton Počet stran: 688 Nakladatelství: Planeta9 – Rok vydání: 2018 – Moje hodnocení: 2/5

Takže dostáváme typickou space operu, neskutečně rozvleklou do mnoha různých linií, které se sice proplétají, ale postav jak na orloji. Skoro 700 stran objevování vesmíru, na kterých se sice barvitě popisuje, ale jinak nestane skoro nic, protože to je první díl.

A tak rozvláčně čteme o tom, jak najednou někdo postaví u vzdálené hvězdy velkou bariéru, což rozdělí lidskou společnost na dva tábory. Jedni se rozhodnou vyslat vesmírnou loď to tam očíhnout, druzí se snaží vše sabotovat, protože věří, že jde o zákeřný projekt mimozemšťana na vyhlazení lidstva.

A to je celé, možná na posledních pár stranách se dozvíme náznak, co se skrývá za bariérou, ale jinak zůstávají otázky nezodpovězeny do dalších dílů. Fanoušek poctivého sci-fi slintá blahem, já však nemám trpělivost, abych četl další stovky nudných stránek kvůli odhalení, jak to vlastně bylo a co se z toho vyvine.

Knihu si můžete zakoupit zde:

Autorem recenze a videorecenze je Ondřej Mergl

    Hodnocení
    2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *