Královna ohně – konec skvělé série?

Královna ohně – konec skvělé série?

Píseň krve, Pán věže a do třetice všeho dobrého Královna ohně. Fantasy série Stín krkavce od Anthonyho Ryana zdatně převyšuje všechny populární trilogie poslední doby.

Název: Královna ohně  Autor: Anthony Ryan  Počet stran: 688 Nakladatelství: Host – Rok vydání: 2016 – Moje hodnocení: 3/5

Jak se říká – nejlepší obrana je útok, a tak se ve třetím dílu série Stín krkavce armáda hrdinů pár chvilek po seskupení vydává opět po jednotlivých osách proti nepříteli.

Příběhové linky následují vzorec druhého dílu, ovšem ve třetím mi přišlo vyprávění zbytečně z více různých pohledů, než bylo třeba, protože v zásadě všichni celou dobu směřují za jediným cílem, snad s výjimkou Vélina.

U něj mě nejvíce mrzela umlklá píseň krve. Dokázal si sice tuto chybějící pomoc zdatně nahradit, ovšem jako by mu tím ubyla část osobního kouzla. Zvláště v době, kdy se v knize díky sedmému řádu objevuje největší množství magie.

V poměru k velkoleposti celé série i jejího světa šel závěr zpracovat daleko napínavěji, ovšem ve výsledku jsem relativně spokojený, byť všechny mé dotazy zodpovězeny nebyly.

Přestože jsem si po prvním dílu přál, aby série v daném bodě končila, musím říct, že si autor pokračováním ostudu rozhodně neudělal, ba naopak, tato trilogie se rozhodně zařadila někam k vrcholu mého žebříčku top sérií. Budu se těšit i na další autorovy literární počiny.

Knihu si můžete zakoupit zde:

Autorem recenze a videorecenze je Ondřej Mergl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *